O nás

Muzea, které jste dosud viděli, se nedají srovnávat s muzeem u nás na Slezské Ostravě. Za podpory zahraničních partnerů se daly dohromady unikáty z druhé světové války, které neuvidíte nikde v Evropě.

Nejsou zde žádné poválečné artefakty, ani vykopávky. Můžeme se ale pochlubit například doposud největší v Evropě dochovanou říšskou orlicí shozenou z vládní budovy na konci války v roce 1945. Její rozpětí křídel bylo 350cm.

Dokumenty i s uniformou brigádního generála Delbert Earle Munsona, který byl na Havaji při útoku na Pearl Harbor. Bojoval o Guadalcanal a o Šalamounovy ostrovy, kde ve stejné době válčil i John F. Kennedy.

Uniformy Wehrmachtu, Luftwaffe, RAF, Afrika Korps, Rudé armády, pozůstatky z ponorek a jiné – jsou natolik zachovalé, že je na co se dívat. Pro nadšence do techniky je zde Motorka DKW NZ 350 v originálních válečných  barvách  z roku 1944, lafeta k MG kulometu z roku 1943 a mnohem víc.

A kdo nemá strach, může navštívit protiletecký kryt ve sklepních prostorách budovy.